Dodatkowe usługi

W przypadku chęci skorzystania z usług dodatkowych, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy przynajmniej dzień przed przyjazdem.

Balia

sauna japońska z funkcją hydromasażu i oświetleniem LED, ogrzewana piecem opalanym drewnem 

Cennik:

1h od maja do końca października 60 zł, od listopada do końca kwietnia 80 zł

1h gratis podczas pobytu powyżej dwóch dni, każda następna rozpoczęta godzina wg. cennika

KAŻDY NAMIOT REZERWUJE BALIĘ ODDZIELNIE

Sauna fińska

Sauna sucha, zwana również fińską, charakteryzuje się gorącym i suchym powietrzem. Średnio panuje w niej od 75 do 100 Stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza wynosi od 10 do 35%. Takie warunki osiąga się dzięki specjalnemu piecowi, który nagrzewa kamienie oddające ciepło.

CENA: 50zł za sesję

Przed sesją w saunie zapoznaj się z zasadami poprawnego saunowania 🙂

Wersja rozszerzona

Poprawne saunowanie to zespół zachowań pożądanych w urządzeniach saunowych i okołosaunowych w których zażywamy kąpieli, niezależnie czy jesteśmy we własnej saunie czy też w jakimś ośrodku saunowym. Są to zachowania, które dotyczą wpływu na nasze zdrowie i osiągnięcie maksymalnych korzyści wynikających z kąpieli saunowych. Przed skorzystaniem z kąpieli saunowych należy bezwzględnie upewnić się, że nie mamy do nich przeciwwskazań zdrowotnych.

Do poprawnego saunowania należy przestrzeganie poniższych zasad, o ile regulamin ośrodka, z którym należy obowiązkowo zapoznać się, nie reguluje tego inaczej:

 1. Z kąpieli saunowych zaleca się korzystać minimum raz w tygodniu przeznaczając na to minimum 1,5 godziny (optymalnie 2 godziny). Z sauny nie powinno się korzystać w pośpiechu, pamiętajmy, że jest to wypoczynek.
 2. Podczas korzystania z sauny powinniśmy przynajmniej 2 razy (optymalnie 3 razy) wykonać cykle składające się z 3 faz:
  • nagrzewanie ciała (kąpiel w saunie),
  • schładzanie ciała (prysznic, basen, etc.),
  • odpoczynek.
 3. Przed wejściem do saunarium powinniśmy:
  • nie objadać się, nie jeść obfitego posiłku na 2 godziny przed,
  • załatwić potrzeby fizjologiczne,
  • rozebrać się do naga oraz zdjąć wszelką biżuterię, zegarek i inne ozdoby z ciała,
  • całe ciało dokładnie umyć pod prysznicem wodą i mydłem oraz dokładnie wytrzeć do sucha.
 4. Przed każdym wejściem do pomieszczenia sauny/łaźni powinniśmy:
  • całe ciało dokładnie wytrzeć do sucha,
  • ogrzać stopy w gorącej wodzie, jeśli są zimne,
  • zdjąć klapki.
 5. Podczas przebywania w pomieszczeniu sauny suchej powinniśmy:
  • dobrać ławkę do swoich potrzeb oraz możliwości, najlepiej zaczynając od najniższej a kończąc na najwyższej,
  • odwinąć się z ręcznika tak aby jak największa powierzchnia ciała była wystawiona na działanie temperatury i wilgoci,
  • usiąść i trzymać nogi na wysokości tułowia lub położyć się na ławie,
  • podłożyć ręcznik pod każdą część ciała mającą kontakt z drewnem sauny,
  • kontrolować czas, aby nie przebywać w saunie dłużej niż 15 minut,
  • na chwilę przed wyjściem z sauny usiąść, jeśli leżeliśmy.
 6. Podczas przebywania w pomieszczeniu łaźni parowej powinniśmy:
  • zaraz po wejściu spłukać siedzisko i miejsce pod nogi wodą z dostępnego w łaźni węża,
  • usiąść lub położyć się całkiem nago na kafelkach siedziska,
  • tuż przed wyjściem spłukać siedzisko i miejsce pod nogi wodą z dostępnego w łaźni węża.
 7. Po wyjściu z pomieszczenia sauny/łaźni powinniśmy:
  • spłukać pot z ciała pod ciepłą wodą,
  • schłodzić ciało biorąc zimny prysznic, pamiętając o tym, że schładzanie rozpoczynamy od części ciała, najbardziej oddalonych od serca, dopiero na końcu zalecane jest schładzanie karku i głowy,
  • po prysznicu o ile to możliwe skorzystać ze zbiornika wody lub z groty lodowej aby dokładnie schłodzić ciało,
  • wypocząć minimum tyle czasu ile przebywało się w saunie, najlepiej w pozycji leżącej,
  • uzupełnić płyny.
 8. Przed opuszczeniem saunarium powinniśmy:
  • wydłużyć ostatni odpoczynek do minimum 15-20 minut,
  • umyć dokładnie całe ciało, ale bez użycia mydła,
  • jeśli to możliwe zdezynfekować stopy.

Regulaminy zostały opracowane przez Polskie Towarzystwo Saunowe

Zagorzałym saunowiczom polecamy stronę Polskiego Towarzystwa Saunowego:

https://www.polskietowarzystwosaunowe.pl/

Kosz śniadaniowy

 • dla 2os. 70 zł
 • dla 1os. 45 zł

Aparat Instax

W czasie pobytu na stacji będziecie mieli okazję skorzystać z Instaxa.
Ekspresowe zdjęcie i fajne wspomnienie zostanie z Wami już na zawsze! 🤩
🌸 Pytajcie po przyjeździe! 🫶🏽
KOSZT: 8 zł za zdjęcie

Masaże

Inga Wolny- terapeuta Spa z dwudziestoletnim doświadczeniem w branży Beauty & Spa, z wykształcenia i zamiłowania dyplomowana masażystka i kosmetolog.

Rezerwacje pod numerem telefonu: +48 577 446 774

 

Peeling ciała – wygładzający, drobno ziarnisty peeling solny, opracowany na bazie Bocheńskiej Soli Jodowo-Bromowej, o wyjątkowym, pobudzającym zmysły aromacie. Peeling oczyszcza skórę, złuszcza warstwę rogową i odświeża skórę, a także wzmacnia tkankę łączną i ujędrnia. Zastosowane w recepturze składniki, bogate w cenne biopierwiastki o działaniu pobudzającym, kosmetyk stymuluje produkcję endorfin skórnych odpowiedzialnych za nasze dobre samopoczucie.

Czas zabiegu 30 min, 100 zł

Wygładzenie ciała – rytuał pielęgnacyjno-relaksacyjny połączony z linią kosmetyków SALCO o delikatnym i subtelnym zapachu. Rytuał Salco SPA to luksusowy zabieg, który wprowadzi ciało i umysł w głębokie odprężenia. Rytuał ma na celu dokładne złuszczenie martwego naskórka a potem intensywne nawilżenie skóry. Specjalnie dobrane składniki o działaniu nawilżającym, odżywczym i łagodzącym zapewnią widoczne efekty, a masaż wzmocni działanie balsamu( peeling, masaż).

Czas zabiegu 70 min, 240 zł

Aksamitne nawilżenie – rytuał pielęgnacyjny połączony z linią kosmetyków SALCO o delikatnym i subtelnym zapachu. Rytuał Salco SPA to luksusowy zabieg, który wprowadzi ciało i umysł w głębokie odprężenia. Rytuał ma na celu dokładne złuszczenie martwego naskórka, a potem intensywne nawilżenie skóry. Specjalnie dobrane składniki o działaniu nawilżającym, odżywczym i łagodzącym zapewnią widoczne efekty ( peeling, maska ,balsam).

Czas zabiegu 50 min, 180 zł

Masaż twarzy – masaż odpowiednio i regularnie wykonany może skutecznością działania konkurować z najlepszym kremem. Wygładza zmarszczki i poprawia kondycję skóry. Ma działanie wybitnie upiększające i relaksujące. Podnosi poziom elastyczności skóry, zapobiega powstawaniu zmarszczek, ujędrnia. Pobudza krążenie krwi, dzięki czemu otwierają się pory i do tkanek dociera większa ilość substancji odżywczych. Masaż twarzy ma również działanie antystresowe, uspokajające, minimalizuje problemy z zasypianiem i podnosi jakość snu.W połączeniu z właściwą, aktywną pielęgnacją potrafi zdziałać cuda.
W trakcie zabiegu poprawia się krążenie krwi i limfy, złogi niepotrzebnych substancji zostają usunięte, a mięśnie odprężone. W efekcie Twoja twarz stanie się odświeżona, odmłodzona i jędrna, bez śladu wcześniejszego zmęczenia, a ciało całkowicie zrelaksowane. Zabieg działa intensywnie kojąco i wyciszająco na system nerwowy.
Autorski masaż daje spektakularne uczucie ujędrnienia skóry i zwiększenia jej zwartości. Poprawia owal twarzy, spłyca zmarszczki i bruzdy. Po masażu twarz wygląda niezwykle świeżo i promiennie, zyskuje piękny, zdrowy koloryt.

Czas zabiegu 25 min, 80 zł

Masaż częściowy – masaż leczniczy wybranej partii ciała, czasami bolesny, wykonywany przez terapeutę z większym naciskiem na tkankę mięśniową. Celem masażu klasycznego jest zwiększenie dopływu krwi do masowanego rejonu ciała, rozgrzanie masowanych tkanek, łagodzenie napięcia psychicznego, uzyskanie uczucia ulgi i odprężenia. Jest on niezwykle skuteczny w przypadku łagodzenia bólu kręgosłupa, stawów, mięśni oraz migrenowych bólów głowy. Największe efekty uzyskuje się po całej serii masaży leczniczych liczącej ok. 10 zabiegów. Obszarem poddawanym terapii jest wybrana partia ciała np. plecy i kark, kończyny dolne lub kończyny górne. Masaż częściowy poprawia przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy oraz łagodzi napięcie mięśniowe. Siła nacisku oraz rytm masażu dostosowany jest indywidualnie do każdego pacjenta oraz miejsca, które poddane jest masażowi.
Wskazania: bóle karku, bóle pleców, napięcie mięśniowe, bóle mięśni, przykurcze, choroby zwyrodnieniowe i reumatyczne, obrzęki, siedzący tryb pracy, przemęczenie, nerwice, nerwobóle, depresja, stany lękowe
Przeciwwskazania: ciąża, menstruacja, gorączka, żylaki, ropne zmiany skórne, krwiaki, tętniaki, naczyniaki, choroby serca, nerczyca, zaburzenia, krzepliwości krwi,, nadciśnienie tętnicze, egzema, łuszczyca, miażdżyca, owrzodzenia, zapalenie nerwów obwodowych, zaawansowana osteoporoza, przebyty niedawno zawał, choroba nowotworowa

Czas zabiegu 30 min, 80 zł

Masaż klasyczny całościowy – masaż to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów pielęgnacyjno-rehabilitacyjnych. Bardzo popularną formą jest masaż klasyczny, który pozwala odprężyć ciało, pozbyć się bólów w różnych częściach ciała (zwłaszcza pleców) i przynieść głębokie odprężenie. Często pomaga odzyskać sprawność, a nawet poprawić kondycję skóry czy zredukować cellulit. Istotą samego masażu jest nie tylko pomoc w rozluźnieniu mięśni, które napinają się na skutek stresów czy przesilenia, ale także odprężenie umysłu, poprzez umożliwienie głębokiego relaksu osobie masowanej. Masaż klasyczny poprzez ugniatanie niektórych partii ciała działa powoduje uwolnienie produktów przemiany materii i toksyn, co ułatwia ich wydalenie z organizmu. Masowanie poprawia również ukrwienie poprzez stymulowanie skóry i naczyń krwionośnych. Regularne korzystanie z masaży skutecznie pomaga w nadaniu większej jędrności skórze, wymodelowaniu sylwetki czy zwalczaniu cellulitu. Dzięki zastosowaniu przeznaczonych do masażu olejków i kosmetyków pielęgnacyjnych sam zabieg przebiega szybciej i przyjemniej, a zawarte w nich olejki eteryczne i minerały odżywają skórę, wspierają walkę ze starzeniem i pozwalają się głębiej zrelaksować. Masaż klasyczny jest bezpieczną formą terapii i każdy może z niego skorzystać. Jeśli szukasz prawdziwego rozluźnienia i marzy Ci się głęboki relaks, to masaż klasyczny jest wyborem właśnie dla Ciebie.

Czas zabiegu 50 min, 180 zł

Masaż masłem shea – masaż masłem shea to luksusowy masaż z wykorzystaniem masła shea, które odmładza, nawilża i regeneruje nawet najgłębsze warstwy skóry. Doskonale odżywia skórę suchą i zniszczoną przez promieniowanie UV. Wzmacnia i odbudowuje naskórek oraz warstwę lipidową. Łagodzi podrażnienia, zmniejsza rozstępy i blizny. Odżywia skórę i czyni ją piękniejszą, gładszą, bardziej elastyczną. Ten afrykański masaż z masłem shea znakomicie rozluźnia mięśnie i wprowadza w stan pełnego odprężenia. Pozwala całkowicie zapomnieć o stresie i zmęczeniu.
Masaż masłem shea jest to masaż relaksacyjny całego ciała. Terapeuta stosuje płynne ruchy, by wmasować masło shea w ciało. Przed zabiegiem masło shea jest delikatnie podgrzewane do temperatury ok. 40°C, co zwiększa relaksujący i terapeutyczny wpływ masażu. Masło shea łagodzi podrażnienia skóry, redukuje blizny i rozstępy, przyspiesza gojenie ran. Oczyszcza skórę i przywraca jej naturalną równowagę. Głęboko nawilża najgłębsze warstwy skóry, odżywia ją i redukuje efekty starzenia – także te będące efektem nadmiernego opalania się. Jednocześnie wspomaga skórę, umożliwiając jej optymalne wchłanianie energii słonecznej, co stymuluje wytwarzanie witaminy D3 w organizmie. Jest szczególnie polecane dla osób mających skórę wrażliwą, suchą i bardzo suchą, spierzchniętą, popękaną. Poprawia stan włosów i paznokci. Masło shea to naturalny balsam o wszechstronnym działania anty-aging. Masaż masłem shea podgrzanym do komfortowej temperatury zapewnia doskonały relaks i rozluźnienie mięśni. Jedwabista konsystencja masła, przyjemny zapach i optymalna temperatura czynią ten masaż zupełnie wyjątkowym. Masaż z wykorzystaniem masła shea wprowadza w stan pełnego relaksu, likwiduje stres i zmęczenie. Rozluźnia napięte mięśnie i stawy, przywracając dobre samopoczucie. Znakomicie regeneruje skórę i mięśnie. Przyśpiesza metabolizm, wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn, co może ułatwić odchudzanie. Masaż masłem shea to czas luksusowego relaksu i zastrzyk energii witalnej dla ciała i umysłu. Masło shea to wyjątkowy i drogocenny kosmetyk, a jego pielęgnacyjne i upiększające właściwości są znane od wieków. Masło shea pozyskuje się z owoców drzewa masłowego, rosnącego w Afryce Środkowej i Wschodniej. W językach afrykańskich nazwa masła „shea” oznacza „życie” lub „święty”. Owoce drzewa masłowego zgodnie z afrykańskimi zwyczajami mogą zbierać wyłącznie kobiety i to one wytwarzają shea – masło mające tak wiele upiększających właściwości. Masło shea zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminy-antyoksydanty E i A, które chronią przed wolnymi rodnikami i hamują procesy starzenia skóry.
Efekty:
głębokie nawilżenie i uelastycznienie skóry
uzyskanie skóry aksamitnej i miękkiej w dotyku
zabezpieczenie skóry przed wysuszaniem
odżywienie skóry zmęczonej
zapobieganie efektom starzenia i przesuszenia wynikającym z promieniowania UV
przyśpieszenie metabolizmu
rozluźnienie mięśni
redukcja stresu i zmęczenia
lepsze odżywienie i detoksykacja organizmu
głębokie odprężenie i poprawa samopoczucia
zwiększenie sił witalnych

Czas zabiegu 70 min, 230 zł

Masaż gorącą świecą aromatyczną – masaż świecą aromatyczną koi zmysły i ciało. Unoszące się w gabinecie zapachy, pochodzące z olejków eterycznych podgrzewanych płomieniem świecy, natychmiast odprężają. Odżywczy, ciepły, naturalny wosk i dotyk masażysty pogłębiają efekt relaksu. Masaż przynosi ulgę napiętym mięśniom i pozwala całkowicie się odprężyć. To bezpieczny zabieg dla każdego, kto czuje się przytłoczony codziennością. Specjalne świece do masażu są wykonane z naturalnych olejków oraz wosku pszczelego. Rozpuszczony wosk jest przyjemnie ciepły, umożliwia komfortowe masowanie skóry, a wchłaniając się, nasyca ją witaminami, dobroczynnymi kwasami tłuszczowymi, składnikami nawilżającymi oraz zapobiega utracie wody z naskórka. Jest więc odpowiedni dla osób, które chcą poprawić kondycję skóry, zwłaszcza w okresie od jesieni do wiosny, kiedy często bywa ona przesuszona.
To także masaż dla osób spiętych, zestresowanych, skłonnych do zamartwiania się i bezsenności. Dzisiaj właściwie trudno znaleźć kogoś, kto nie odczuwa napięcia w ciele i nie narzeka na obniżone samopoczucie, dlatego każdy może wypróbować masażu ze świecą aromatyczną. Masaż przynosi ulgę napiętym mięśniom i pozwala całkowicie się odprężyć. To bezpieczny zabieg dla każdego, kto czuje się przytłoczony codziennością. Masaż przynosi ulgę napiętym mięśniom i pozwala całkowicie się odprężyć. To bezpieczny zabieg dla każdego, kto czuje się przytłoczony codziennością. Specjalne świece do masażu są wykonane z naturalnych olejków oraz wosku pszczelego. Rozpuszczony wosk jest przyjemnie ciepły, umożliwia komfortowe masowanie skóry, a wchłaniając się, nasyca ją witaminami, dobroczynnymi kwasami tłuszczowymi, składnikami nawilżającymi oraz zapobiega utracie wody z naskórka. Jest więc odpowiedni dla osób, które chcą poprawić kondycję skóry, zwłaszcza w okresie od jesieni do wiosny, kiedy często bywa ona przesuszona.

EFEKTY:
Redukcja zmęczenia
Redukcja stresu
Neutralizacja wolnych rodników
Głębokie i długotrwałe nawilżenie skóry
Redukcja cellulitu
Odżywienie tkanek
Widoczna poprawa samopoczucia
Zniwelowanie spiętych mięśni

Czas zabiegu 70 min, 220 zł

Masaż gorącą czekoladą – uczta dla skóry i zmysłów. Masaż wykonywany przy użyciu czekolady o najwyższej zawartości kakao (90%) i naturalnego olejku ze słodkich migdałów. Już jedna sesja ukoi nerwy i wprowadzi w dobry nastrój, ponieważ czekolada pobudza wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia. Prawdziwa uczta dla skóry i zmysłów. W masażu gorącą czekoladą wykorzystujemy cenne właściwości ziaren kakaowca, które działają regenerująco, odżywczo i poprawiają mikrokrążenie. Ziarna kakaowca obfitują w kofeinę, która pobudza krążenie krwi, zmniejsza obrzęki i przyspiesza spalanie tłuszczu Masaż czekoladą zalecany jest dla każdego rodzaju skóry. Poprawi nawilżenie skóry, spowolni starzenie dzięki zawartości antyoksydantów, zwiększy napięcie skóry, poprawi jej koloryt oraz odżywi dzięki bogactwu magnezu, wapnia i cynku. Ten wyjątkowy masaż jest wykonywany na bazie prawdziwej gorzkiej czekolady.
Gorąca czekolada daje niebywały efekt ciepła, rozgrzewając ciało i pobudzając zmysły sprawia, że wydzielają się endorfiny, które są hormonami szczęścia. Dzięki temu czujemy się bardziej radośni a co za tym idzie pozytywnie nastawieni do rzeczywistości. Czekolada ma również silne właściwości odżywcze dla skóry, pobudza mikrokrążenie i ujędrnia ciało.

Czas zabiegu 75 min, 250 zł

Masaż ajurwedyjski jest jedną z najstarszych technik łagodzenia bólu I regenerowania tkanek. Powstał po to by chronić nasze ciało przed chorobami i wspomagać leczenie różnych dolegliwości.
Abhyanga to jeden z najważniejszych zabiegów wykonywanych w ajurwedzie. Jest masażem całego ciała. Rozpoczyna się wymasowaniem głowy w pozycji siedzącej, a następnie masowane są poszczególne partie ciała z uwzględnieniem twarzy, dłoni i stóp.
Czym różni się masaż ajurwedyjski od innych masaży? Przede wszystkim tym, że podczas masażu na ciało aplikowane są odpowiednio dobrane oleje. Olej sezamowy to podstawowe lekarstwo w Ajurwedzie i również najważniejszy olej używany podczas masażu. Nie tylko olej sezamowy, ale generalnie wszelkie oleje mają niesamowite właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. To eliksiry młodości. Posiadają nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminę E, A, C, czyli naturalne przeciwutleniacze, na które nasza skóra jest łasa. Masaż wykonany z użyciem naturalnego oleju wspaniale nawilża, odżywia i wzmacnia nasze ciało. Rozgrzany olej sezamowy ma zdolności przenikania głęboko przez skórę, dlatego działa nie tylko bezpośrednio na ciało, ale dociera również do tkanki łącznej, odżywia i smaruje nasze stawy, kości, tonizuje mięśnie. Zawiera w swoim składzie witaminę, która bierze udział w tworzeniu się tkanki kostnej. Masaże ajurwedyjskie szczególnie polecane są osobom, które są suche z natury: mają suchą skórę, suche trzeszczące stawy i kości, osobom chorym na osteoporozę, artretyzm, cierpiącym na zaparcia i problemy z jelitem grubym. Jednym z podstawowych zadań masażu jest oczyszczenie ciała z nagromadzonych w nim toksyn. Dzięki ruchom masażysty i temu, że aplikowany na skórę olej jest ciepły, rozszerzają się bardziej pory skóry, przez co toksyny usuwane są lepiej i szybciej z naszego organizmu. Dlatego masaż jest tak ważnym zabiegiem przeprowadzanym podczas ajurwedyjskiej terapii oczyszczająco – rewitalizującej organizmu nazywanej Panczakarmom. Masowanie skóry ciepłym olejem działa również leczniczo na nasz system nerwowy. Kontakt z przyjaznym dotykiem na natłuszczonej skórze sprawia, że przekazywane są do mózgu za pośrednictwem włókien nerwowych pozytywne bodźce. Jest więc masażem, który zapewnia głęboki relaks, eliminuje stres i usuwa zmęczenie. Polecany jest osobom cierpiącym na nerwice, bezsenności, osobom przepracowanym i przemęczonym, mającym problemy z koncentracją i pamięcią.

Czas zabiegu ok. 120 min, 350 zł

Masaż  Shiroabhyanga – wywodzi się z Ajurwedy, czyli starohinduskiej sztuki leczenia, mającej na celu przede wszystkim przywrócenie równowagi organizmu. Omawiany rodzaj masażu obejmuje swoim działaniem głównie głowę, która (zgodnie z wierzeniami) jest najważniejszą częścią naszego ciała. Techniki masażu są spokojne i przyjemne, wprawiają ciało w stan relaksu. Masaż Shiroabhyanga wykonujemy w pozycji leżącej, zapewniającej osobie masowanej maksymalne rozluźnienie. Rozpoczyna się od polania głowy ciepłym olejkiem, skomponowanym tak, aby jego zapach oddziaływał na wszystkie zmysły osoby masowanej i wykorzystywał elementy aromaterapii. Z tego względu często, zawiera domieszkę ziół. Olej rozprowadza się po całej głowie, dokładnie wmasowując go w skórę.

Czas trwania zabiegu 30 min, 180 zł

Masaż Marma Mukabhyanga – Masaż „Marma Mukabhyanga” jest masażem wywodzącym się z tradycji indyjskiej. Polega on na masowaniu twarzy, szyi oraz dekoltu. Miejsca te obejmują największą część punktów „marma”. Są to punkty witalne, które łączą ze sobą sfery ducha i ciała. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik masażu w połączeniu z odpowiednimi olejkami masaż ten ma działanie pielęgnacyjne, regeneracyjne oraz relaksacyjne. Zabieg rozpoczynany jest od dokładnego demakijażu oraz oczyszczeniu masowanych części ciała. Często wykonywany jest także peeling z dodatkiem ajurwedyjskich ziół i olejków. Masaż ten głównie skupiony jest na punktach marma. Początkowo wykonuje się go z zastosowaniem techniki przegłaskania, co pozwala rozluźnić mięśnie. Następnie punkty marma są rozcierane. Masaż zakończony jest ponownym głaskaniem dekoltu, szyi oraz twarzy. Do masażu używane są odpowiednie olejki, które zawierają składniki odżywcze, nawilżające, a także ujędrniające cerę. Po zakończeniu masażu stosuje się ziołowe maski, które mają odżywić i uelastycznić skórę, a także przywrócić jej blask. Stymulacja punktów marma ma na celu synchronizację umysłu, ciała i ducha oraz usprawnienie przepływu energii w ciele, tym samym przywraca harmonię i dobre samopoczucie.

Czas zabiegu ok 60 min, 280 zł

Masaż UDVARTANA – polega na nacieraniu ciała specjalną mieszanką sproszkowanych ziół. Jest to, podobnie jak  shirodhara , terapia absolutnie unikalna dla Ajurwedy. Masaż ten może mieć dwie formy: z użyciem oleju do masażu lub zupełnie na sucho – bez oleju. Jest masażem dynamicznym i intensywnym, dającym bardzo ciekawe odczucia na skórze. Przypomina peeling mechaniczny, i rzeczywiście skóra jest po nim gładka, miękka, przyjemna w dotyku, odświeżona. A jednocześnie – ponieważ jest to masaż, a nie zabieg kosmetyczny –  czujesz się po niej doskonale zrelaksowana i odprężona. Jest jeszcze jeden ciekawy aspekt tego zabiegu – udvartana bardzo pobudza skórę. A ponieważ o skórze mawia się, że jest naszą drugą wątrobą, możemy uzyskać efekt detoksu, czyli poprzez skórę pozbyć się toksyn z organizmu. Zwłaszcza, jeśli po zabiegu skorzystasz z sauny lub weźmiesz gorącą kąpiel i będziesz pić dużo ciepłej wody. Tak – ciepłej, i bez dodatków, bowiem wg Ajurwedy właśnie ciepła woda sprzyja jelitom, trawieniu i wypłukuje toksyny z organizmu. Ajurweda poleca udvartana przede wszystkim przy kuracjach odchudzających, gdy chcemy walczyć z nadwagą, otyłością, bowiem stymuluje metabolizm. Stosowana jest przy skłonności do zatrzymywania wody w organizmie, do cellulitu, a także gdy jesteśmy ospali, ociężali, mamy tendencje do zbyt długiego snu. Taki zabieg sprawdza się również, gdy walczymy z wysokim cholesterolem lub cukrzycą. Udvartana poprawia także kondycję skóry, zwłaszcza gdy ma skłonność do przetłuszczania. Można ją również stosować przy chorobach skóry typu łuszczyca.
Nie stosuje się udvartana w następujących problemach zdrowotnych: osteoporoza, wszelkiego rodzaju stany zapalne, zwłaszcza skóry, wszelkie rany i uszkodzenia skóry, oraz gdy skóra jest bardzo sucha. Takiej terapii nie mogą poddawać się kobiety w ciąży, a także ludzie starsi i dzieci.

Czas zabiegu ok. 90 min, 350 zł

Warsztaty

WARSZTATY  NIE ODBYWAJĄ SIĘ W OKRESIE JESIENNO ZIMOWYM

Sara Śakti Jakubiak – absolwentka Liceum Plastycznego w Nałęczowie, po zakończeniu edukacji zajęła się sztuką niezależną i intuicyjną. Prowadzi warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych.

1.Warsztaty linorytu w formacie A5 – w zakres usługi wchodzi prezentacja i nauka techniki, żłobienie pracy w linoleum, odbijanie linorytu na   wybranej  tkaninie    (torba, woreczek, plecak) – koszt  50 zł,     +dopłata za wybraną tkaninę (torba/plecak – 15 zł, woreczek – 5 zł)

2.Warsztaty linorytu w formacie A6 – w zakres usługi wchodzi prezentacja i nauka techniki, żłobienie pracy w linoleum, odbijanie linorytu na   wybranej  tkaninie    (torba, woreczek, plecak) – koszt   40 zł,    +dopłata za wybraną tkaninę (torba/plecak – 15 zł, woreczek – 5 zł)

3.Warsztaty gipsorytu – w zakres usługi wchodzi prezentacja i nauka techniki, żłobienie pracy w gipsie, odbijanie gipsorytu na kartce – tworzenie   printów – koszt 30 zł

Pozostałe

1.Korzystanie z teleskopu i możliwość wykonywania astrofotografii, mega bańki, siłownia plenerowa –  usługa bezpłatna

2. Możliwość pobytu z psem w glampingach Weles i Dziewanna (oferujemy pakiet startowy – 2 miski, woreczki, mata do spania) – koszt 25 zł

3. Oferujemy pomoc w zorganizowaniu wina i bukietu kwiatów po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.