O nas

W naszym magicznym Nałęczowie...

Autor mapy – Domicjan Grabowski

Kochani,

pragniemy zaprosić Was na odpoczynek do Stacji Zieleniec – miejsca z kilkudziesięcioletnią historią położonego w malowniczym Nałęczowie na Lubelszczyźnie, w którym nasi dziadkowie uprawiali jabłka w urokliwym sadzie. Babci i dziadka już z nami nie ma, zostały po nich radosne wspomnienia i ziemia, na której zbudowaliśmy krainę, która zatrzymała przeszłość i otworzyła się na czasy współczesne.

Proponujemy Wam odpoczynek w glampingach – luksusowych namiotach w kształcie kopuł, w których w komfortowych warunkach zaznacie atmosfery z lat swojego dzieciństwa, kiedy wyjeżdżaliście na wakacje do swoich dziadków na wieś. Połączyliśmy nowoczesność i wygodę z rustykalnym klimatem i naszym słowiańskim pochodzeniem. Kopuły mają nazwy trzech słowiańskich bóstw – Welesa, Jutrzenki i Dziewanny. Każdy glamping będzie osobną galerią, w której znajdą się prace artystów.

Zażywając relaksu w kopule, dzięki panoramicznemu oknu będziecie mogli podglądać piękno przyrody, podziwiać wschody i zachody słońca, a także gwiazdy. Kiedy noc jest bezchmurna, cudownie widać drogę mleczną, gwiazdozbiory i nawet planetę Wenus, a to wszystko dzięki ciemnemu niebu w naszej przestrzeni.

Wokół każdej kopuły wydzielona jest zielona przestrzeń tylko dla Was, na której możecie odpoczywać na leżaku lub kocu, zjeść posiłek korzystając z drewnianej ławy i stołu lub rozpalić grilla.

Przygotowaliśmy także plenerową siłownię, balię, teleskop i kącik do rozpalenia ogniska. Będziecie też mogli korzystać z owoców naszego sadu, a także spacerować wśród słoneczników.

Dla dzieci proponujemy ciekawą przestrzeń z kuchnią błotną, piaskownicą, namiotem do zabaw i warsztatów. Zorganizujemy puszczanie mega baniek, a także naukę i pokaz kręcenia ledowymi poi. W zagajniku poobserwujecie i nakarmicie kucyka Kaprysa.

Interesująca lokalizacja naszej stacji, która znajduje się  dość  blisko centrum Nałęczowa pozwoli Państwu na zwiedzanie pięknego, urokliwego i uzdrowiskowego miasteczka z tradycjami artystycznymi , spacery po lessowych wąwozach, lasach i polach. Z Nałęczowa blisko do Kazimierza, Lublina, Puław czy Kozłówki – miejsc niezwykle popularnych na Lubelszczyźnie i bogatych w ciekawe atrakcje. Dokładny opis wydarzeń i miejsc w naszej okolicy znajdziesz w zakładce „ Atrakcje i wydarzenia”.

Nałęczów,  w którym znajduje się Stacja Zieleniec zlokalizowany jest blisko dróg ekspresowych, więc dojazd do miasteczka jest bardzo prosty i szybki.

 Jesteśmy ludźmi kochającymi sztukę, dlatego w naszym miejscu od czasu do czasu będziemy organizować koncerty i wernisaże. Chcemy wspierać ludzi sztuki, ale też zapewnić Wam ciekawą rozrywkę i wrażenia podczas pobytu na Stacji.

Naszą przestrzeń dedykujemy wszystkim, którzy kochają spokój, przyrodę, zwierzęta, cieszy ich śpiew ptaków i drugi człowiek obok.

Zatem zapraszamy do ukochanego przez nas miejsca. 

                                                                             Właściciele Stacji Zieleniec